logo

O nás

Zážitková Akademie

Zážitková Akademie s.r.o. (zkráceně ZAK) je dceřinou společností německého koncernu Erlebnis Akademie AG - největšího provozovatele zážitkových outdoorových areálů v Evropě se sídlem v Bad Kötztingu. Ta zaměstnává na 100 profesionálů a obrat v roce 2017 přesáhl 300 mil. korun (12 mil. EUR).

Od roku 2009 navrhujeme, realizujeme a také provozujeme Stezky korunami stromů, adrenalinové a rodinné areály či naučná a vzdělávací centra. Naše zážitkové koncepty po celé střední Evropě jsou určené široké veřejnosti a úzce souvisejí s ekologií.

Naší referencí jsou miliony spokojených návštěvníků, kteří každým rokem projdou Stezkami a outdoorovými areály v Německu, Rakousku, Francii, České republice, Slovensku či ve Slovinsku. Prohlédněte si také naši brožuru.

Know how opíráme o šetrný přístup k přírodě, její moudrost a krásu. Lesy a krajinu otevíráme veřejnosti za přísného dodržování environmentálních principů a spolupráce s lokálními partnery. Patří mezi ně správy národních parků a chráněných krajinných oblastí, města a obce, turistické resorty nebo odborné organizace a sdružení.

Úspěch našich areálů spočívá ve spojení znalosti lokálního prostředí s očekáváním a potřebami široké veřejnosti. I když je každá naše realizace originální, mají stejné jmenovatele: špičkové provedení, garanci neopakovatelných zážitků a bezchybný provoz s péčí o zákazníka.

logo

Mateřská společnost Erlebnis Akademie AG se na trhu incentivní a zážitkové turistiku etabluje od roku 2001. Mezi první realizace patřila adrenalinová centra a lanové parky, přičemž to v Lamu bylo svého času největším v Evropě. Podobně jako Libín v rámci České republiky.

První Stezka korunami stromů vznikla v roce 2009 v Bavorském lese u města Neuschönau. Do dokončení Stezky korunami stromů Krkonoše šlo o nejdelší stezku svého druhu na světě.

Nadšeného přijetí se bavorské Stezce dostalo ze strany návštěvníků i odborné veřejnosti. Svědčí o tom ocenění Tourism Award Bayerischer Wald 2009, Founders’ Prize Niederbayern 2010, Wood Construction Prize 2010 nebo Bavarian „arturo“ architecture prize.

Povzbuzena úspěchem společnost začala připravovat další projekty v korunách stromů. V současné době Erlebnis Akademie AG provozuje pět Stezek v korunách stromů v Německu (Bavorský les, Rujána, Černý les, Saarschleife a Usedom). V České republice je EAK zapojen na základě společného podniku do dvou Stezek korunami stromů na Lipně a v Krkonoších, na Slovensku do Chodnika korunami stromov Bachledka a ve Slovinsku do Pot med krošnjami Pohorje. Prostřednictvím dceřiných společností Erlebnis Akademie AG provozuje Stezky korunami stromů v Rakousku (Salzkammergut), ve Francii (Alsasko), v Irsku (Avondale) a na severoamerickém kontinentu v Kanadě (Laurentides). Jako doplňkovou nabídku Erlebnis Akademie AG vybudovala a provozuje dvě hřiště Adventure Forest v Německu. Lesní hřiště jsou integrována do lesa s téměř přírodními hracími a výukovými stanicemi a nacházejí se na Sommerbergu ve Schwarzwaldu a na Saarschleife. Na Slovensku doplňuje nabídku Království lesa v lokalitě Bachledka. Od června 2022 existuje také Adventure Forest v Alsasku ve Francii.

I díky dosavadním úspěchům se může Erlebnis Akademie AG pyšnit označením největšího realizátora a provozovatele zážitkových outdoorových areálů v Evropě. Své výsadní postavení chce společnost posilovat i nadále a pravidelně otevírat stezky v Německu, Rakousku, Švýcarsku, ve Španělsku a dalších částech světa.

Společnost je kótovaná na mnichovské burze.

Co u našich projektů řešíme

Společnost Zážitková Akademie s.r.o. si zakládá na týmové práci a stálém kolektivu pracovníků. Každá ze Stezek má svůj tým, který řeší provozní záležitosti autonomně dle stanovené obchodní a marketingové strategie, provozního a ekonomického plánu.

 1. 01
  ideu a realizaci jednotlivých projektů
 2. 02
  ekonomické a provozní standardy
 3. 03
  strategické řízení
 4. 04
  podporu ve všech složek provozu

Vedení společnosti

about-us.sections.people.people-alt
Bernd Bayerköhler
Managing Director
about-us.sections.people.people-alt
Filip Pekárek
Managing Director
about-us.sections.people.people-alt
Jiří Rejzek
Financial Manager
about-us.sections.people.people-alt
Vlastimil Chvál
Business and Marketing director
about-us.sections.people.people-alt
Jan Hřebačka
Head of Projects Development
about-us.sections.people.people-alt
Viktor Czerwek
Civil Engineer