Stezka korunami stromů Lipno n. Vltavou (CZ) - Červenec 2012

Stezka dlouhá 675 metrů nabízí jedinečné zážitky, což je dáno už jejím umístěním nad Lipenskou přehradou v malebné šumavské krajině. Celý areál navazuje na četné volnočasové aktivity v nedalekém Lipně nad Vltavou, které patří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím v České republice. Podél lávky najdete například 11 adrenalinových zastávek nebo naučné prvky pro zvídavé ratolesti. V letních měsících se můžete mimo jiné vydat na noční romantickou procházku korunami stromů nebo navštívit některou z řady živých akcí.

Na konci výpravy vás ohromí překrásný výhled z věže vysoké 40 metrů. Odvážné a nebojácné navíc čeká 52 metrová jízda na jednom z nejdelších tobogánů v České republice. Stezka je bezbariérová a návštěvníci mohou využít bezplatné parkování. Ke stezce se dá dostat pěšky nebo lanovkou.

Na Lipně jsme otevřeli Království lesa

Ohromující úspěch lipenské stezky a skladba návštěvníků, ve které tvoří většinu rodiny s dětmi, nás přiměla celý areál dále rozšířit. Pár desítek metrů od věže tak od roku 2016 najdete jedinečný zážitkový areál, který potěší nejen malé - Království lesa. Od května do října si můžete užít nekonečnou zábavu na originálních prolézačkách, houpačkách, trampolínách, lanových centrech a dalších atrakcích vyvedených v citlivém přírodním designu.

Vybrat si můžete z více než 30 druhů aktivit. Všechny jsou navázány na les, život v něm a krásu a moudrost přírody. Energii je možné doplnit v několika stáncích se šumavskými specialitami.

Odkaz na stezkuVisit website