O nás

Máte nápad na spolupráci?

Zážitková Akademie

Zážitková Akademie s.r.o. (zkráceně ZAK) je dceřinou společností německého koncernu Erlebnis Akademie AG - největšího provozovatele zážitkových outdoorových areálů v Evropě se sídlem v Bad Kötztingu. Ta zaměstnává na 100 profesionálů a obrat v roce 2017 přesáhl 300 mil. korun (12 mil. EUR).

Od roku 2009 navrhujeme, realizujeme a také provozujeme stezky korunami stromů, adrenalinové a rodinné areály či naučná a vzdělávací centra. Naše zážitkové koncepty po celé střední Evropě jsou určené široké veřejnosti a úzce souvisejí s ekologií.

Naší referencí jsou miliony spokojených návštěvníků, kteří každým rokem projdou stezkami a outdoorovými areály v Německu, České republice nebo na Slovensku.
Know how opíráme o šetrný přístup k přírodě, její moudrost a krásu. Lesy a krajinu otevíráme veřejnosti za přísného dodržování environmentálních principů a spolupráce s lokálními partnery. Patří mezi ně správy národních parků a chráněných krajinných oblastí, města a obce, turistické resorty nebo odborné organizace a sdružení.

Úspěch našich areálů spočívá ve spojení znalosti lokálního prostředí s očekáváním a potřebami široké veřejnosti. I když je každá naše realizace originální, mají stejné jmenovatele: špičkové provedení, garanci neopakovatelných zážitků a bezchybný provoz s péčí o zákazníka.
Mateřská společnost Erlebnis Akademie AG se na trhu incentivní a zážitkové turistiku etabluje od roku 2001. Mezi první realizace patřila adrenalinová centra a lanové parky, přičemž to v Lamu bylo svého času největším v Evropě. Podobně jako Libín v rámci České republiky.

První stezka korunami stromů vznikla v roce 2009 v Bavorském lese u města Neuschönau. Do dokončení Stezky korunami stromů Krkonoše šlo o nejdelší stezku svého druhu na světě.

Nadšeného přijetí se bavorské stezce dostalo ze strany návštěvníků i odborné veřejnosti. Svědčí o tom ocenění Tourism Award Bayerischer Wald 2009, Founders’ Prize Niederbayern 2010, Wood Construction Prize 2010 nebo Bavarian „arturo“ architecture prize.
Povzbuzena úspěchem společnost začala připravovat další projekty v korunách stromů. Druhou realizací se stalo české Lipno, následováno areálem na ostrově Rujana, v roce 2014 přibyla stezka v Černém lese u Bad Wildbad a o dva roky později v Saarschleife. V roce 2017 byly zprovozněny areály v Krkonoších a u slovenské obce Bachledova.

I díky dosavadním úspěchům se může Erlebnis Akademie AG pyšnit označením největšího realizátora a provozovatele zážitkových outdoorových areálů v Evropě. Své výsadní postavení chce společnost posilovat i nadále a pravidelně otevírat stezky v Německu, Rakousku, Švýcarsku, ve Španělsku a dalších částech světa.

Společnost je kótovaná na mnichovské burze.

Co u našich projektů řešíme

Společnost Zážitková Akademie s.r.o. si zakládá na týmové práci a stálém kolektivu pracovníků. Každá ze stezek má svůj tým, který řeší provozní záležitosti autonomně dle stanovené obchodní a marketingové strategie, provozního a ekonomického plánu.

01

ideu a realizaci jednotlivých projektů

02

ekonomické a provozní standardy

03

strategické řízení

04

podporu ve všech složek provozu

Vedení společnosti

Bernd Bayerköhler

Managing director

Filip Pekárek

Managing director

Radana Křížová

Head of strategic marketing

Jiří Rejzek

Financial Manager

Jitka Turková

Back office Manager